Search
Close

Home Archive Aktuálne Eurovea – tretina bytov predaných pred koncom marca

Eurovea – tretina bytov predaných pred koncom marca

0 Comments

Posted by    September 07, 2018  Leave a comment

Aktualizované 22.3.2008 - pridané vyjadrenie Eurovea, že o o predaji apartmánov
Bratislava, 28.1.2008 (BratislavaGuide.com) - Tretina bytov v Eurovea bola podľa spoločnosti Ballymore Properties predaná pár tyždňov po začiatku predaja . Predaj prvých 254 bytov na nábreží podľa sme.sk začal v marci.
Najlacnejšie studio byty sú predávané v cene 7,7 milióna Sk, dvojizbové byty od 11,3 milióna Sk, trojizbové od 15,1 milióna, štvorizbové od 26,2 milióna a tzv. penthousy (veľké apartmány na vrchných poschodiach) budú v ponuke od 46,4 milióna Sk až do 9-miestnych súm.
V septembri roku 2007 bol položený základný kameň veľkého obchodno-kultúrneho centra, ktoré bude stáť na nábreží Dunaja od Starého mosta smerom na most Apollo. Nová štvrť by mala byť moderným centrom zábavy, kultúry, obchodu a aj luxusu. Stavbu realizuje developerská spoločnosť Ballymore Sean Mulryan, pochádzajúca z Írska.
Na mieste bývalej šedej industriálnej zóny s rozlohou približne 230 tisíc metrov štvorcových sa bude rozprestierať niekoľko polyfunkčných budov, námestie a park. Históriu Bratislavy bude pripomínať zrekonštruovaná budova bývalého Riaditeľstva prístavu, v ktorom bude kultúrne centrum. Pomôcť cestovnému ruchu by mal 5-hviezdičkový hotel Sheraton v prevádzke hotelovej siete Starwood Hotels & Resorts Worldwide, v ktorom bude kasíno a multiplexové kino s ôsmimi sálami a trojrozmerným kinom IMAX. V obchodnom centre s názvom Pribina Galleria o rozlohe 60 tisíc metrov štvorcových budú sídliť obchody svetových značiek ako Nike, Benetton, Sephora, S.Oliver a svoj obchodný dom plánuje otvoriť aj Marks & Spencer. Hlavná ulica vytvorí zelené námestie priamo pred novým SND. River Place, pás budov priamo na nábreží sa stane miestom pre luxusné apartmány a v ďalších budovách budú okrem iného aj obchodné a kancelárske priestory. Okolo celej novostavby až po breh Dunaja je naplánovaný moderný park.
Dokončenie tejto modernej zóny je naplánované na rok 2010. Táto stavba je zahrnutá v prvej fáze celého projektu. Na pláne je už totiž aj druhá fáza, rozšírenie stavby o ďalšie obchodné a polyfunkčné priestory, ktoré spolu so stavbou z prvej fázy zaberú celé priestranstvo medzi mostami. Podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke projektu Eurovea.
[map|Eurovea]
Was it helpful?
Yes

0%

No

Author

Author

Copyright: © 2020, , bratislava-slovakia.eu. Images: author

Continue reading

 • Muslim Religious Services in Bratislava

  Posted by   October 05, 2017  100.00% Rating

  By Daniel Sukup Bratislava, December 21, 2010 (BratislavaGuide.com) - Being a tourist in a foreign country does not necessarily mean that there is no church service available for you. Many cities have religion services for foreigners and Bratislava is not...

  Muslim Religious Services in Bratislava
 • Radio Yerevan Jokes

  Posted by   November 08, 2017  100.00% Rating

  By Allan StevoJanuary 14, 2011, Bratislava, (BratislavaGuide.com) - If you grew up west of the Iron Curtain, you might not have known that Yerevan was the capital city of the Armenian Soviet Socialist Republic. If you grew up east of the Iron Curtain, the...

  Radio Yerevan Jokes

Post a comment

About

This website has been created to offer objective and interesting information about Bratislava, capital of Slovakia.

Categories

Did we help you?

Keep this site alive by donating to its editors

© 2012 - 2015 by Jakub Zilincan & folks. All Right Reserved. Photos by: fotkybratislavy.sk.

Site by: Barono Websites